Additional information
| Wattage | 10W |
|---|---|
| Beam angle | 36°, 60° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90/94 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase-Dim) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP20 |
| IC Rating | IC-4 |
📞 (02) 9638 3333
DESCRIPTION
Cyanosis Approved, Low Profile, Anti-Glare, High CRI, Patented Heat Sink for Rapid Heat Dissipation, Adjustable, Recessed LED Downlight
MATERIAL
Aluminium Trim and Body, Two Step Parabolic Reflector, Clear Glass Diffuser, Custom Engineered Heat Sink
DIMENSIONS
Diameter: 90mm; Height: 56mm; Cut Out: 82mm
| Wattage | 10W |
|---|---|
| Beam angle | 36°, 60° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90/94 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase-Dim) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP20 |
| IC Rating | IC-4 |