Additional information
| Wattage | 15W |
|---|---|
| Beam angle | 23°, 45°, 60° |
| Lumen Output | 1650 lms |
| Temperature | 3000K, 4000K |
| CRI | >90 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim) |
| Finish | Black |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK07 |
📞 (02) 9638 3333
DESCRIPTION
Sleek, Modern and Compact Adjustable,Spotlighter with Optional Stake Attachment, High Powered, 24V Low Voltage, Anti glare Snoot with Honeycomb Louver, Tiltable and Rotatable LED Stake Light
MATERIAL
Anodized Aluminium Body and Spike,Tempered Glass with Optical Reflector efficiency>90%, IP68 Rated PVCPG-9 9mm Cable Gland, Stainless Steel Screws Clear Glass Lens, IP68 Rated PVC PG-9 9mm Cable Gland and Nut, Stainless Steal Screws
DIMENSIONS
Head Diameter: 79mm; Head Height: 200mm; Head Length: 160mm; Base Height: 240mm
| Wattage | 15W |
|---|---|
| Beam angle | 23°, 45°, 60° |
| Lumen Output | 1650 lms |
| Temperature | 3000K, 4000K |
| CRI | >90 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim) |
| Finish | Black |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK07 |