Additional information
| Wattage | 6W |
|---|---|
| Beam angle | 120° |
| CRI | >90 |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP54 |
| IK Rating | IK09 |
DESCRIPTION
The Palais I is a square luminaire that provides subtle indirect downwards lighting to the floor. Suitable for pathway applications.Weather and Corrosion Resistant.
MATERIAL
Aluminium Die-Casting Body, Powder Coated for Outdoor Use PC Diffuser
DIMENSIONS
Width: 150mm; Height: 150mm; Projection: 36mm
| Wattage | 6W |
|---|---|
| Beam angle | 120° |
| CRI | >90 |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP54 |
| IK Rating | IK09 |