Additional information
| Wattage | 22W |
|---|---|
| Beam angle | 24°, 36° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >92 |
| Dimming | 11 (1-10V), DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase-Dim) |
| Finish | Black, Grey, White |
| IP Rating | IP20 |
| IK Rating | IK05 |
📞 (02) 9638 3333
DESCRIPTION
Single Head, Square Trim, Adjustable Gimbal, Recessed LED Downlight with Remote LED Driver
MATERIAL
High Grade Aluminium Alloy Inner Rings, Cold Rolled Sheet Metal Body, Frosted PC Lens Diffuser
DIMENSIONS
Height: 130mm; Length: 191mm; Width: 190mm; Cutout: 160mm x 160mm
| Wattage | 22W |
|---|---|
| Beam angle | 24°, 36° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >92 |
| Dimming | 11 (1-10V), DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase-Dim) |
| Finish | Black, Grey, White |
| IP Rating | IP20 |
| IK Rating | IK05 |