Additional information
| Wattage | 10W |
|---|---|
| Beam angle | 36°, 60° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90/94 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP44 |
| IC Rating | IC-4 |
| IK Rating | IK05 |
📞 (02) 9638 3333
DESCRIPTION
Low Profile, Anti Glare, High CRI, Patented Heat Sink for Rapid Heat Dissipation, Fixed, Cyanosis Approved Option, Recessed LED Downlight
MATERIAL
Aluminium Trim and Body, Two Step Parabolic Reflector, Clear Glass Diffuser, Custom Engineered Heat Sink, Aluminium Recessing Side Blades
DIMENSIONS
Diameter: 82mm; Height: 59mm; Cut Out: 70mm
| Wattage | 10W |
|---|---|
| Beam angle | 36°, 60° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90/94 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP44 |
| IC Rating | IC-4 |
| IK Rating | IK05 |