Additional information
| Beam angle | 24°, 36°, 60° |
|---|---|
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90/94 |
| Dimming | (1-10V), DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP65 |
| IC Rating | IC-4 |
| IK Rating | IK05 |
📞 (02) 9638 3333
DESCRIPTION
Cyanosis Approved, IP65 Rated Water and Dust Protection, Low Profile, Anti-Glare, High CRI, Patented Heat Sink for Rapid Heat Dissipation, Fixed, Recessed, LED Downlight
MATERIAL
Aluminium Trim and Body, Two Step Parabolic Reflector, Clear Glass Diffuser, Custom Engineered Heat Sink,
DIMENSIONS
Diameter: 87mm; Height: 65mm; Cut Out: 80mm
| Beam angle | 24°, 36°, 60° |
|---|---|
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90/94 |
| Dimming | (1-10V), DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP65 |
| IC Rating | IC-4 |
| IK Rating | IK05 |