Additional information
| Wattage | 10W |
|---|---|
| Lumen Output | 1290 lms |
| Beam Angle | 30°, 60° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase-Dim) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP20 |
| IK Rating | IK07 |
📞 (02) 9638 3333
DESCRIPTION
Compact Cylindrical, Ceiling Mounted, Fixed, LED Luminaire
MATERIAL
Aluminium Body, Clear Glass Diffuser, Steel Base Plate
DIMENSIONS
Diameter: 80mm; Height: 95mm
| Wattage | 10W |
|---|---|
| Lumen Output | 1290 lms |
| Beam Angle | 30°, 60° |
| Temperature | 2700K, 3000K, 4000K |
| CRI | >90 |
| Dimming | DD (DALI), ND (Non-Dim), PH (Phase-Dim) |
| Finish | Black, White |
| IP Rating | IP20 |
| IK Rating | IK07 |